MUTAI CMTB1LE-63 Διακόπτης κυκλώματος διαρροής 2P RCBO
Λεπτομέρειες προϊόντος
Το RCBO προστατεύει από τους κινδύνους ηλεκτροπληξίας και πυρκαγιών που προκαλούνται από σφάλματα γείωσης και υπερρεύματα. Ανιχνεύει και διακόπτει διαρροές ρεύματος προς τη γη, κοινώς γνωστές ως υπολειπόμενα ρεύματα, οι οποίες μπορεί να προκληθούν λόγω ελαττωματικής καλωδίωσης, κατεστραμμένης μόνωσης ή ελαττωματικού ηλεκτρικού εξοπλισμού. Επιπλέον, προστατεύει επίσης από υπερρεύματα, τα οποία μπορεί να προκληθούν από βραχυκυκλώματα ή υπερφορτωμένα κυκλώματα.
Τα RCBO χρησιμοποιούνται συνήθως σε οικιστικά και εμπορικά κτίρια, καθώς και σε βιομηχανικές εφαρμογές. Είναι ιδιαίτερα χρήσιμα σε περιπτώσεις όπου απαιτείται προστασία μεμονωμένων κυκλωμάτων, όπως σε κουζίνες, μπάνια και άλλους χώρους όπου ο ηλεκτρικός εξοπλισμός είναι πιθανό να έρθει σε επαφή με νερό.
| Όνομα προϊόντος | Διακόπτης κυκλώματος με υπολειμματικό ρεύμα RCBO |
| Αριθμός μοντέλου | CMTB1LE-63 2P |
| Πρότυπο | IEC61009-1 |
| Ονομαστικό ρεύμα σε (A) | 1/2/3/4/5/6/8/10/13/16/20/25/32/40/50/63A |
| Πολωνοί | 2P |
| Ονομαστική τάση Ue (V) | 230V |
| Ονομαστική συχνότητα | Εναλλασσόμενο ρεύμα 50/60Hz |
| Ονομαστική χωρητικότητα βραχυκυκλώματος Icn | 3000A/4500A/6000A |
| Ονομαστική τάση αντοχής σε κρουστική ώθηση Uimp | 4000V |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | -20℃~+40℃ |
| Τύπος στιγμιαίας απελευθέρωσης | CD |
| Ονομαστικό υπολειπόμενο ρεύμα λειτουργίας In | 30mA, 50mA, 75mA, 100mA |
Καμπύλη
Διάσταση περιγράμματος και εγκατάστασης (mm)
Πλεονέκτημα
1. Προστασία κυκλωμάτων από ρεύμα βραχυκυκλώματος
2. Προστασία κυκλωμάτων από ρεύμα υπερφόρτωσης
3. Προστασία από διαρροές γείωσης
Πολωνοί
Εφαρμογή
Το MCB χρησιμοποιείται ευρέως σε κτίρια, κατοικίες, βιομηχανικές εφαρμογές, μεταφορά ηλεκτρικής ενέργειας.
Άλλοι
Συσκευασία
3 τεμάχια ανά εσωτερικό κουτί, 60 τεμάχια ανά εξωτερικό κουτί.
Διαστάσεις ανά εξωτερικό κουτί: 41*21,5*41,5 εκ.
Κύρια Αγορά
Μέση Ανατολή, Αφρική, Νοτιοανατολική Ασία, Νότια Αμερική, αγορά Ρωσίας... κ.λπ.
Τηλέφωνο: +86 18066376807
E-mail: ellen.zheng@mutaiele.com












